AKTUALNOŚCI

Prawie 300 uczestników, cztery dni konferencji, kilkudziesięciu wykładowców, wystawców oraz międzynarodowi goście – tak w skrócie można opisać kolejną edycję Kongresu organizowanego przez Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach oraz Polskie Towarzystwo Fizyki Medycznej, która tym razem odbyła się w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Pierwszego dnia spotkania oprócz wydarzeń związanych z tematyką fizyki medycznej, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju zaprosiła wszystkie chętne osoby zainteresowane innowacjami w medycynie do udziału w MedicaSilesia Meetings, czyli kolejnej edycji międzynarodowych spotkań branży medycznej. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego Afryka jest dobrym miejscem na biznes dla producentów wyrobów medycznych, o czym opowiadał Marcin Jabłoński, wiceprezes Izby Gospodarczej Eksporterów i Importerów w Mysłowicach, jak zbudować strategię i wyjść na rynek międzynarodowy wyjaśniał Piotr Kaczmarek-Kurczak z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, o robotach w służbie zdrowia mówił Zbigniew Nawrat z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza a o znaczeniu biobanków i laboratoriach biozgodności opowiadał Piotr Wilczek z FRK.

Jednym z zadań MedicaSilesia Meetings jest promocja innowacyjnych i regionalnych firm i instytucji, działających w branży medycznej oraz kreowanie długofalowej, obustronnie korzystnej współpracy między podmiotami. Dlatego też ważną częścią wydarzenia był networking, czyli spotkania mające na celu nawiązanie współpracy w zakresie oferty technologicznej, badawczej i wspólnych projektów.

IMG 20190613 095910

IMG 1036

IMG 0992

IMG 0921

IMG 0900

IMG 0896

IMG 0832

IMG 0783

IMG 0798

Kolejne spotkanie MedicaSilesia Meeting planowane jest na przyszły rok. Już zapraszamy!

slaskie b

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Kontakt

Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej Sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 16
44-100 Gliwice

Partnerzy

  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
  • MedicaSilesia
  • SO RIS
  • MedSilesia
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji